Малко известни факти за Коневъдство.

В съвременни условия конете се отглеждат предимно със спортна цел – за езда и като помощници за военни или охранителни патрулни операции в горски терени. Използването на коне като животинска тяга е силно ограничено и се извършва само в слабонаселени региони, или миноритарни общества със запазени традиционни етнокултурни схеми на живот, който е свързан с отглеждане и използване на конете, като работна тяга.

Общи търговски условия За сайта Защита на данните Използване на бисквитки Карта на сайта За контакти

Влияние на животновъдството върху глобалното затопляне

Последователно възниква и необходимостта от организи­ране на големи стопанства (конезаводи), в които разплодните животни да бъдат поставяни при контролирани условия на отглеждане и развъждане. С това се слага нов етап от раз­витието на коневъдството в България, който е свързан с те­менната дейност и създаването на конезаводи и племенни стада.

Чистокръвните арабски коне имат малка глава с широко, добре развито чело; пречупен профил на лицевите кости; ши­роки ноздри; добре развити очни орбити и малки уши. Шията е дълга, грациозна и с лебедова форма. Имат наклонена дълга плешка; не много добре изразена холка; къс гръб и поясница (прави, широки); високо поставена опашка; дълбоки, широки и обемисти гръден кош и тяло. Краката са здрави, с чисти Коневъдство и добре изразени сухожилия; релефно очертани стави.

Ето и критериите на АБСК за породата Български спортен кон: 

Хибрид между мъжко магаре и кобила се нарича муле. Хибрид между магарица и кон е катър

Двата типа Арабски коне се развъждат в конезавод „Кабиюк" край Шумен. Качеството на конете от племенните ядра позволи кандидатстването за членове на двете асоциации и днес България е пълноправен член както на Европейската, така и на Световната асоциация за арабския кон.

Отглеждането на едър рогат добитък се извършва с цел добив на месо, мляко, кожи. Използват се и за впрегатни животни.

ПРИКЛЮЧВАНЕ НА ОБУЧЕНИЕТО До осем месеца от започване на обучението

От голямо значение за рибовъдството е прилагането на изкуствено оплождане. Изкуственото развъждане в България все повече нараства. А ползата от него е голяма.

СТАРТИТАНЕ НА ОБУЧЕНИЕТО Всеки месец стартират групи за обучение

Комитетът по наблюдение одобри второ изменение на Стратегическия план

Патогените също могат да достигнат до конете чрез тяхната храна. Хигиеничните фуражи са в основата на успешното коневъдство. Чистотата около фуража и при съхранението му гарантира, че здравето на животните не е застрашено от гризачи, други вредители и плесени или микотоксини.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Малко известни факти за Коневъдство.”

Leave a Reply

Gravatar